Transport towarów wartościowych [VALUABLE]

Transport towarów wartościowych – VALUABLE

Transport towarów wartościowych. Towary wartościowe znajdują się pod nieustannym nadzorem służby zajmującej się bezpieczeństwem przesyłki.
Przewóz towarów wartościowych odbywa się z rezerwacją pierwszeństwa oraz pod specjalnym nadzorem służb.

Transport towarów wartościowych wymaga szczególnej kontroli i zapewnienia maksimum bezpieczeństwa na wszystkich odcinkach transportu. Do obsługi wysyłek o wysokiej wartości świadczymy szereg usług, gwarantujących spełnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa, a są to m.in.:

  • konwój na płycie lotniska do i z samolotu
  • przechowywanie w bezpiecznym, monitorowanym magazynie, w razie potrzeby w sejfie
  • opakowanie towaru z możliwością założenia plomby
  • dostawa drogowa samochodem dostawczym z pełnym pakietem zabezpieczeń (tzw. „bankowóz” – multilock, alarm, monitoring GPS, monitoring z kamer w luku ładunkowym). Towar konwojowany jest przez dwuosobową, uzbrojoną załogę z odpowiednimi uprawnieniami

Oferujemy wysyłkę takich towarów, jak: biżuteria, elektronika, papiery wartościowe, ekskluzywna odzież i obuwie, a także wielu innych, których wysoka wartość oraz wrażliwość, będzie wymagała zagwarantowania możliwie wysokiego bezpieczeństwa.

Przewozy VALUABLE – najczęstsze rodzaje transportów

Do towarów wartościowych zaliczają się te ładunki, które wymagają specjalnej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Są to nie tylko czynniki atmosferyczne, lecz także ludzkie. Wzmożona ochrona tego typu ładunków pozwala na wykonanie przewozu w kontrolowanych warunkach, a co za tym idzie nie naraża właściciela towaru na zbędne ryzyko transportowe. Transport lotniczy uważa się za najodpowiedniejszy w przypadku takich transportów z kilku względów. Pierwszym z nich jest generalne bezpieczeństwo samolotu jako środka transportu. Drugim jest rozbudowana procedura bezpieczeństwa w ruchu lotniczym – jej egzekwowanie rozpoczyna się już w momencie dostarczenia towaru na lotnisko. Trzecim aspektem wysokiego bezpieczeństwa transportu lotniczego jest możliwość przeprowadzania specjalnych kontroli i nadzoru załadunku aż do zamknięcia luku. W ten sposób najczęściej transportuje się następujące towary:

  • biżuteria – pierścionki, naszyjniki, diamenty, insygnia królewskie
  • zegarki – zegarki tarczowe, elektroniczne, atomowe, głębokościowe
  • substancje wartościowe – kruszce metali szlachetnych, podzespoły zawierające cenne substancje, kamienie szlacetne
  • karty płatnicze – personalizowane środki płatnicze, chipy do transakcji bankowych, bloczki czekowe

Wszystkie towary wartościowe, które transportuje BBA Transport System, korzystają z obsługi priorytetowej.

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU ZE SPEDYTOREM