Transport w temperaturze kontrolowanej [PERISHABLE]

Transport w temperaturze kontrolowanej

Transport w temperaturze kontrolowanej. Specjalistyczne kontenery lotnicze ładowane do luku bagażowego samolotu liniowego.
Transport w temperaturze kontrolowanej odbywa się z wykorzystaniem specjalnie przystosowanych kontenerów.

Jeśli Twój towar, jest szczególnie narażony na wpływ temperatury otoczenia, która może negatywnie oddziaływać na jego właściwości, a wręcz całkowicie go zniszczyć, niezbędne będzie zastosowanie odpowiedniego serwisu temperaturowego. Transport w temperaturze kontrolowanej (perishable) to odpowiednie rozwiązanie do transportu wszystkich towarów wrażliwych na temperaturę otoczenia. Oferujemy wysyłki we wszelkich standardowych zakresach temperatury od – 25*C do +25*C, oraz przy wykorzystywaniu suchego lodu (temperatura poniżej -50*C).

W zależności od rodzaju wysyłanego towaru, nasi specjaliści pomogą dobrać Ci odpowiedni serwis, oraz optymalne opakowanie, które zapewni utrzymanie Twojego towaru w nienaruszonym stanie podczas całego łańcucha transportowego. Oferujemy zarówno opakowania pasywne, wyposażone we wkłady żelowe, jak i aktywne kontenery chłodnicze. Na życzenie możemy zapewnić odczyt oraz pełny wydruk temperatury z transportu.

Sposoby transportu w temperaturze kontrolowanej

W temperaturze kontrolowanej przewozi się najróżniejsze rodzaje produktów: od farmaceutyków, przez chemię, aż po produkty spożywcze. Proces nie różni się znacząco od ładunków neutralnych (General Cargo), z tą różnicą, że po dostarczeniu towaru na lotnisko zostaje umieszczony w specjalnych lodówkach (bądź pomieszczeniach utrzymujących określoną temperaturę). Temperatura w samolocie nie jest gwarantowana i często zależy od linii lotniczych bądź wcześniejszej rezerwacji. Z tego powodu funkcjonują dwa sposoby utrzymania i kontroli temperatury ładunku: pasywny i aktywny.

Pasywna metoda polega na umieszczeniu ładunku w specjalnych styroboxach izolujących go od otoczenia oraz okrycia towaru specjalną płachtą termiczną. Dodatkowo w pojemniku umieszczone zostają wkłady żelowe bądź bryły suchego lodu. W ten sposób da się zapewnić w środowisku towaru temperaturę z pożądanego zakresu (np. 8-15ºC) i bezpiecznie oraz ze spełnieniem wymogów przewieźć ładunek na określonej trasie.

Metoda aktywna wymaga większych nakładów kosztowych, jednak jest trwalsza i pewniejsza. Polega na wynajęciu specjalnego kontenera chłodniczego, w którym możliwe jest ustawienie konkretnej temperatury i utrzymanie jej przez cały czas podróży. Kontener chłodniczy wymaga odpowiednich złączy do zasilania systemu kontroli temperatury i wentylacji, dzięki którym zapewniona jest ciągłość działania.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU ZE SPEDYTOREM