Transporty ekspresowe [TIME CRITICAL]

Transporty ekspresowe lądowanie samolotu towarowego przeznaczonego do realizowania najpilniejszych transportów TIME CRITICAL.
Transporty ekspresowe często odbywają się z wykorzystaniem dedykowanych środków transportu, aby uniknąć spowolnień wynikających z doładunków.

Transporty ekspresowe [TIME CRITICAL]

Terminy gonią? Produkcja się opóźniła? A może niespodziewane zlecenie od klienta? Nie ma problemu – BBS Transport System jest gotowe do niesienia pomocy w każdej chwili. Jesteśmy dostępni 24/7, realizujemy transporty ekspresowe na całym świecie dzięki szerokim kontaktom z agentami z całego świata, potrafimy zorganizować ekspresowy transport i spełnić wszelkie wymagania stawiane przez naszych klientów. Wiemy ile czas kosztuje, dlatego szanujemy go – minimalizując i optymalizując.

Nasz zespół jest w ciągłej gotowości do działania i świadczenia usług, z zachowanie najwyższych standardów współpracy.

TIME CRITICAL – przesyłki ekspresowe w praktyce

Praktyka transportów ekspresowych zbliża je do transportów GENERAL CARGO, z tą różnicą, że zazwyczaj w grę wchodzą ogromne pieniądze. Towary nadawane w kategorii TIME CRITICAL transportuje się w trybie przyspieszonym i pilnym. Oznacza to, że towar nie podlega wysyłce doładunkowej, tylko dedykowanej. Zostaje dostarczony na lotnisko w randze priorytetu. Standardowym rozwiązaniem w tego typu przesyłkach jest handling premium – za dopłatą towar zostaje odprawiony i obsłużony poza kolejnością. Spedytor bukuje fracht lotniczy w serwisie priorytetowym i po załadunku transport wyrusza w drogę.

W tego rodzaju transportach kluczowe jest przygotowanie procedur oraz sprawna realizacja wszystkich zadań. Time critical, pomimo pozornej prostoty realizacji, jest jednym z najbardziej wymagających rodzajów transportu. Liczy się tutaj szybkość działania, precyzja operacji oraz dbałość o szczegóły. Transporty ekspresowe często wiążą się z ogromną wartością przewożonych sprzętów i kosztownymi rozwiązaniami, które pozwalają zapewnić najwyższą jakość przesyłki. Przykładowe ładunki transportowane ekspresowo:

  • środki farmaceutyczne
    • szczepionki dla obszarów zagrożonych epidemią, maseczki higieniczne, rękawiczki i kombinezony ochronne
  • elementy kluczowe do funkcjonowania instytucji
    • generatory, filtry, transformatory konieczne do działania elektrowni, zakładów cieplnych i fabryk
  • przesyłki nietrwałe, wypożyczone i nadane „w ostatniej chwili”
    • urządzenia wypożyczone na konkretny czas, aparaty do badań specjalistycznych, farmaceutyki, sprzęty potrzebne do organizacji wydarzeń publicznych po niepowodzeniu transportu innymi gałęziami

Transporty ekspresowe TIME CRITICAL to ogromna ilość planowania, duże nakłady środków i najszybszy możliwy czas realizacji zlecenia.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU ZE SPEDYTOREM