Transporty ładunków ponadgabarytowych [HEAVY CARGO]

Transport ładunków ponadgabarytowych [HEAVY CARGO]

Transport ładunków gabarytowych specjalnym samolotem transportowym. Boeing 747 Cargo z otwartym lukiem ładunkowym.
Transport ładunków ponadgabarytowych odbywa się specjalnie wynajmowanymi samolotami.

W zakresie naszej działalności znajduje się transport ładunków ponadgabarytowych. Nie ma wysyłki na tyle dużej, abyśmy nie byli w stanie się jej podjąć. Jeśli zaistnieje taka konieczność, możemy na Państwa potrzebę wyczarterować dedykowany samolot, odpowiadający wymogom danego towaru – od niewielkiej awionetki po największe samoloty towarowe typu Boeing 747-Freighter, Antonov AN-124.

Świadczymy takie usługi kompleksowo, dlatego poza samym transportem lotniczym, jesteśmy w stanie zorganizować specjalistyczny sprzęt niezbędny do załadunku/rozładunku przesyłki, dostawę drogową do lotniska oraz pomóc w należytym opakowaniu towaru.

Przesyłki HEAVY CARGO w praktyce

Trudno jest jednoznacznie wskazać rozwiązanie transportowe, które byłoby uniwersalne w przypadku ponadgabarytowych transportów lotniczych. Wynika to z faktu, że każdy ponadgabaryt charakteryzuje się odmiennymi parametrami i koniecznymi działaniami. Inaczej transportuje się duży samochód, a inaczej bardzo ciężką skrzynię z ładunkiem specjalnym. Transport ponadnormatywny wymaga:

  • odpowiedniego zaplecza technicznego
    • Chodzi przede wszystkim o sposób załadunku i rozładunku towaru do samolotu oraz jego mocowanie. Nie wszystkie lotniska dysponują narzędziami potrzebnymi do przeprowadzenia rozładunku, takimi jak odpowiednie dźwigi czy rampy. Różne ładunki wymagają precyzyjnych systemów przypięć i zabezpieczeń, dzięki którym można zachować stabilność ładunku i jednostki transportowej.
  • pozwoleń Urzędu Lotnictwa Cywilnego
    • Lotniska objęte są specjalnymi przepisami i środkami bezpieczeństwa, dlatego często trzeba ubiegać się o pozwolenia. Najpowszechniejszym z nich jest pozwolenie na wjazd na płytę lotniska celem załadowania towaru na specjalny pojazd z pominięciem skomplikowanego przeładunku w terminalu.
  • certyfikatów bezpieczeństwa
    • Wiele transportów ponadgabarytowych to ładunki zawierające elementy uznawane międzynarodowymi przepisami za niebezpieczne. Do takich elementów należą baterie i akumulatory, substancje płynne w układach mechanicznych i inne. By transport mógł się odbyć, musi spełniać przepisy bezpieczeństwa, np. DGR IATA.

Ponadgabarytowe frachty lotnicze są rozwiązaniem kosztownym. Stanowią jednak idealne rozwiązanie, kiedy kluczowy jest czas realizacji zlecenia, a dystans uniemożliwia szybki transport innymi środkami. BBA Transport System ma w swoim dorobku wiele lotniczych transportów ponadgabarytowych i dysponuje siecią podwykonawców umożliwiających sprawną realizację wysyłki.

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU ZE SPEDYTOREM